KDO JSME?

Náš první článek na blogu nemůže být o ničem jiném, než o tom, kdo vlastně jsme. Už je to přecejenom nějaká doba od spuštění projektu Couple Memory, a proto bychom rádi nás i náš projekt představili.


Kdo jsme my?

Jsme Petr a Kačka, pár, fotografové a studenti bakalářského oboru Multimédia v ekonomické praxi na Vysoké škole ekonomické v Praze. Já, Petr, teď studuji třetí ročník a za pár měsíců mě čeká obhajoba bakalářky a státnice (To bych nechtěla 😛 ). Kačka je o rok níž. Obor je pouze bakalářský a kombinuje ekonomii (Fuj 😀 ) s multimediálními předměty. Na oboru jsme získali znalosti nejen z vektorové a 3D grafiky, sazby, marketingu, ale také znalosti filmařské, zvukařské a fotografické. Velkou část těchto znalostí pravidelně využíváme právě u Couple Memory. Díky oboru jsme se také seznámili, ale to je jiný příběh a o tom zas někdy jindy.

Oba jsme se narodili v Praze a dodnes zde žijeme. Naše nejoblíbenější místa v Praze jsou Havlíčkovy sady, zvané často podle vily, která v nich leží – Grébovka (Tam je nějaká vila? Nikdy jsem si žádný nevšimla 😀 ), Branické skály, letohrádek královny Anny nebo třeba Letná. Rádi si ale uděláme výlet na nová místa, kde jsme ještě nebyli (Ale to se nám moc nedaří. Třeba už skoro rok plánujeme výlet do Českého Švýcarska, ale pořád to odkládáme. Achjo.). Milujeme cestování, do budoucna máme velké plány, kam vyrazit. Už stačí “jen” našetřit a můžeme jet. Nemáme rádi houby, ale milujeme procházky v lese, kde je sbíráme (Není to trochu paradox? 😀 ). Jsme milovníci dobrého jídla (Kdo taky neni žejo 😀 ) a nejraději máme to, které si společně uvaříme. Od školy, práce nebo focení si rádi spolu odskočíme zahrát badminton nebo tenis nebo vyrazíme za kulturou ať už do divadla, kina, na hokej nebo na ples. Máme kladný vztah ke zvířatům. V budoucnu bychom si určitě chtěli pořídit pejska, shiba inu nebo border colii (obě najednou mít nemůžem 🙁 ?). Společně máme zatím sice jen zkušenost s hlídáním kočky, ale věříme si, že to zvládneme! (Jasně, že zvládneme!)

 

Kačka se zabývá focením už od mládí, na základní škole (Ježiš to už je dávno…) dokonce navštěvovala fotografický kroužek, kde se učili, jak pracovat se zrcadlovkou, jak fotit na film, jak se vyvolává v černé komoře a také se jí zde dostalo několik znalostí z historie (Ty už si ale fakt nepamatuju 😀 ). Měla zde také možnost účastnit se různých soutěží a pozor – několikrát i vyhrála! Krok dál pro ní byly fotografické předměty na vysoké škole. Kromě tvorby Couple Memory nejraději fotí makro a přírodu. Mimo focení se věnuje již mnoho let volejbalu. (Nějakej ten pátek už to bude, kdysi jsem hrála i závodně, teď už jen amatérsky plácám 😀 ).  V budoucnu by se ráda věnovala online marketingu, ten jí moc baví a ráda se v této oblasti vzdělává. Jo a miluje sušená rajčata (Jéé a jak :3 Tu malou plechovku sním klidně i na posezení… Ostuda jsem).

Couple Memory Kačka

 

Já jsem se vždy více než focení věnoval práci ve Photoshopu. K focení jsem se pořádně dostal až na vysoké škole během fotografických předmětů a celého mě to pohltilo. Mimo portrétů a svateb při práci pro Couple Memory rád fotím architekturu a přírodu. Časem bych rád portfolio rozšířil o focení koncertů, na kterých mimochodem trávím hodně času (škoda, že to je tak drahý). Zároveň s focením bych rád rozšiřoval svoje znalosti v oblasti filmových efektů a postprodukce. Nějakou dobu jsem si pinkal florbal, ale nebral jsem to tak vážně jako Kačka volejbal a po třech zlomených florbalkách se mi už do nové investovat nechtělo. Pokoj mi zdobí dvě kytary, na které už bohužel není tolik času (Ale je, stačí si ho jen najít 😛 ), ale rozhodně nepohrdnu příležitostí si trochu zabrnkat (škoda, že sousedy ani Kačku ten rock tolik nebere).

Couple Memory Petr

 

Co je vlastně zač to Couple Memory?

Jak vlastně projekt Couple Memory vznikl? Již nějakou dobu jsme si pohrávali s myšlenkou, že když nás oba focení baví a věnujeme se mu, proč nespojit síly a nedělat to pořádně a spolu? Svatební focení byla jasná volba (Tak jasný to zas nebylo, ale chlapi to asi vidí jinak 😀 ), oba moc rádi pracujeme s lidmi, a je to kombinace umělecké reportáže a portrétních fotek. V srpnu jsme měli možnost poprvé spojit síly při focení svatby Klárky a Ondry. Už jsme spolu dříve fotili mnohokrát, ale tohle bylo jiné (Pro mě to byly docela nervíčky, ale já je mam docela ze všeho.), svatby mají prostě své kouzlo. Oba jsme byli s průběhem i výsledkem focení nadšení a to nás jen utvrdilo v tom, že projekt Couple Memory prostě spustit musíme!

Koncem prázdnin 2017, které se u nás protahují až do konce září (tím, že jsme oba studenti VŠ), jsme začali pracovat na základní identitě (No to byla tenkrát taky docela fuška vymyslet nějaký název, který by se líbil nám oběma 😀 Jsem zvědavá, co budeme dělat, až budeme vymýšlet jméno pro dítě.). Po týdnech skicování jsme vytvořili naše logo a vizitky. Do toho jsme stihli nafotit naši druhou společnou svatbu, a to svatbu Bětky a Kuby. Podzim byl pak ve znamení práce na webovkách, aktualizace však probíhají dokonce až dodnes, je to ještě běh na dlouhou trať. Tím, že se neustále vzděláváme, tak je pořád co upravovat a měnit. Vytvořili jsme sociální sítě, které pravidelně (tedy alespoň se snažíme 😀 ) zásobujeme už od konce října fotkami a dalšími příspěvky. V tiskárně jsme si nechali vytisknout naše vizitky (Schválně, kdo už jednu má?) a projekt jsme už konečně mohli spustit. A stalo se tak 22. 10. 2017.

Vidím, jako kdyby to bylo včera, když jsme oba seděli vedle sebe u Kačky (To si teda vůbec nepamatuju 😀 ), vybírali, která fotka bude ta první, kterou na naše socialy nahrajeme a pak jsme se na to vrhli! Sdíleli jsme sociální sítě Couple Memory na našich osobních profilech a už jsme jen s tlukoucím srdcem sledovali, jak velký zájem mezi našimi přáteli vzbudíme. Ohlasy byly pozitivní, dorazila přání, ať se nám daří, a to nám dodalo spoustu energie a motivace projekt dále rozvíjet, protože co si budeme povídat, vždy když máte nějakou myšlenku, do poslední chvíle nevíte, jestli má smysl nebo ne. Teprve až první pozitivní ohlasy vám dodají odvahu a elán dál pokračovat.

Postupem času se pomalu rozšiřujeme i mimo známé, ale je to ještě dlouhá cesta. Oba jsme studenti, tak nemáme rozpočet na to rozjet nějakou velkou reklamní kampaň na sociálních sítích a získat stovky followerů během několika týdnů. Poctivě všechny peníze vydělané focením do projektu dáváme zpět a pomalu, ale jistě se naše základna fanoušků a zákazníků rozšiřuje a za to jsme moc vděční! Víme, že vždy je co zlepšovat a snažíme se na sobě pořád pracovat, protože je to velmi důležité. Věříme, že Couple Memory se bude v následujících letech dál rozšiřovat, a že naše fotky vyvolají mnoho úsměvů a krásných vzpomínek.

A to je náš příběh. Jsme Couple Memory – nejšťastnější fotografický pár na světě!

Couple Memory


Pozn. od Petra chvíli před zveřejněním článku – člověk takhle sebere všechny síly, sepíše článek, o kterém si myslí, že je vrchol spisovatelského umění a řekne: “Lásko, asi jsem to teda už sepsal, můžeš na to mrknout, jestli je to v pohodě?” Pak se jde podívat a tam samá vtipná poznámka v závorce, hrozný tohleto… 😀