8. 10. 2022 | zámek v Polné, Mlýnhotel Vílanec

Zuzka s Kubou uzavírali naši svatební sezónu 2022. Zároveň byli naší nejvzdálenější svatbou v tomto roce, brali se totiž na zámku v Polné. O zámku ale až později, vraťme se ještě na chvilku na přípravy. Ty probíhaly v Mlýnhotelu Vílanec, kam jsme jeli už na sedmou hodinu ranní, abychom stihli vše zdokumentovat. Když vizážistka s kadeřnicí proměnily Zuzku v princeznu, vyjeli jsme směr Polná, kde už čekali hosté celí natěšení, až oba hlavní aktéry dne uvidí. Kuba se šel schovat do obřadní místnosti a Zuzka měla pro všechny hosty připravené překvapení. Vjela totiž do zámku se svým kolegou na koni, opravdu jako pravá princezna. Poté se všichni přemístili za Kubou do obřadní síně a pozorovali ho, jak už netrpělivě čeká, až také uvidí svou nevěstu. Obřad byl krásný, dojemný a velmi osobní, obzvlášť, když Zuzce s Kubou přinesl prstýnky jejich pejsek Kim. Po gratulacích novomanželům jsme udělali několik párových fotek v prostorách zámku a přemístili se ven na skupinové focení. Protože je areál zámku moc hezký, neodolali jsme a nafotili ještě párové fotky v okolí hradeb.

Pak už jsme se všichni přemístili na tu asi nejlepší svíčkovou v naší fotografické kariéře. Před ní ale samozřejmě proběhlo ještě tradiční zametání rozbitého talíře, proslovy, přípitek a jezení polévky z jednoho talíře. Po společném obědě přijel do areálu opět Zuzčin kolega s koňmi a hosté se na nich mohli svézt, vyfotit se s nimi nebo si je jen pohladit. Kdo ještě z našeho povídání nepochopil, Zuzka je velká milovnice koní, a proto se i (velmi originálně) rozhodla, že z něj hodí svojí svatební kyticí.

Odpoledne jsme s novomanželi měli domluvený ještě druhý blok párového focení v okolí Mlýnhotelu, a ten se uskutečnil právě po házení kytkou. Nejprve to vypadalo, že nám bude sluníčko přát a vytvoří nám krásnou atmosféru zlaté hodinky, ale během několik minut zašlo za mraky a pak už se neukázalo. Poradili jsme si ale i tak a Zuzce s Kubou zachytili ještě další párové vzpomínky. Když jsme se vrátili z focení, novomanželé svatebčanům ke kávě zakrojili svatební dort, a pak už nechali pomalu plynout volnou zábavu. Neopomněli samozřejmě zařadit do průběhu večera první společný tanec, tanec s rodiči nebo tradiční svatební hru se zvedáním bot. Na výběr fotek z celého dne se nyní můžete podívat.